Zwiedzanie zabytków

Zwiedzanie zabytków

Zwiedzania zabytków

Wśród osób, przygotowujących się do sezonu wakacyjnego, nie brakuje wielbicieli historii oraz średniowiecznej architektury. Zwiedzanie zabytków to ciekawy i atrakcyjny sposób spędzania urlopu. Turystyka naszego kraju to nie tylko morze i góry, ale także liczne obiekty architektoniczne. Część z nich znajdziemy na liście światowego dziedzictwa Unesco.

Budowle gotyckie

Wielu podróżnych zafascynowanych jest pięknem oraz sposobem wykonania zamków gotyckich, powstałych w Zakonie Krzyżackim w okolicach XIV wieku. Choć najbardziej znany jest zamek w Malborku, na terenie kraju znajduje się około 50 innych, podobnych obiektów.
Nie słabnącym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się ponadto Kościół Mariacki w Krakowie, a także inne zabytkowe budynki z okresu średniowiecza.

Miejsca pamięci narodowej

Osoby, zainteresowane nowożytną historią Europy, goszczą w miejscach, upamiętniających ofiary zbrodni, dokonanych w XX wieku. Każdego roku tysiące turystów z Polski i zagranicy odwiedzają obozy koncentracyjne Auschwitz- Birkenau. Często przyjeżdżają  w te miejsca także wycieczki szkolne i inne grupy zorganizowane.

 

Opcja komentowania została wyłączona.